NH-AA2400
EEMB Battery
Ni-MH Battery
Nickel Metal Hydride Battery
NH-AA2400 Brief Datasheet
1.
BASIC SPECIFICATION:
Model
NH-AA2400
Nominal Voltage
1.2V
Charge
Life Cycles
240mA for 16hrs
2350mAh (0.2C discharge)
500cycles
Capacity
Internal Impedance
Weight
Approx. 31g
Discharge Temp.
Less than 28m
-10oC to 50oC
Standard
0cC to 40oC
< 1 year
-10oC to 30oC
Fast
10oC to 40oC
Stora...
развернуть ▼ свернуть ▲ Технические характеристики
показать свернуть| Типоразмер | ||
|---|---|---|
| Напряжение номинальное | ||
| Ёмкость номинальная | ||
| Ток разряда стандартный | ||
| Размер | 14 мм | |
| Температура рабочая | ||
| Примечания | Secondary Battery, Nickel Metal Hydride, AA, 1.2V, 2.35Ah, 240mA |