LDE03-20B12W
Mornsun
AC/DC Converter LDE03/05-20BxxW Series FEATURES 3W/5W, AC-DC converter      CB     RoHS Universal 85 - 264VAC and wide 100 - 370VDC Input Operating ambient temperature range -40℃ to +70℃ High I/O isolation test voltage up to 4000VAC Regulated output, Low ripple & noise Output short circuit, overcurrent, overvoltage protection High efficiency, high reliability Plastic case me...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Серия
Выходная мощность (ном)
Выход
Напряжение 1 канала
Выходной ток 1 канала
Тип стабилизации
Вход
Конструктивное исполнение
Возможности
Типы защиты КЗ, перегрузка, перенапряжение
Количество выходов
Тип управления выходом
Исполнение
Входное напряжение AC
Входное напряжение DC
Коэффициент мощности
Напряжение изоляции вход-выход
Применение
КПД
Размер 37×24.5×18 мм
Рабочая температура
Примечание
Нашли ошибку? Выделите её курсором и нажмите CTRL + ENTER
Аналоги 3
показать свернуть
товара
A+ IRM-03-12 (MW)
A+ LS03-16B12SS (MORNSUN)
на поддоне 108 шт AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 3W, Hybrid
A+ IRM-03-12S (MW)
AC/DC Converter LDE03/05-20BxxW Series FEATURES 3W/5W, AC-DC converter      CB     RoHS Universal 85 - 264VAC and wide 100 - 370VDC Input Operating ambient temperature range -40℃ to +70℃ High I/O isolation test voltage up to 4000VAC Regulated output, Low ripple & noise Output short circuit, overcurrent, overvoltage protection High efficiency, high reliability Plastic case meets flammability per UL94V-0 EMC compliant to CISPR32 / EN55032 CLASS B IEC/EN/UL62368 approval LDE03/05-20BxxW Series is one of Mornsun’s compact size power converters. It features universal AC input and at the same time accepts DC input voltage, low power consumption, high efficiency and double or reinforced insulation. For extremely harsh EMC environment, we recommend using the application circuit show in Design Reference of this datasheet. Selection Guide Model Output Power Nominal Output Voltage and Current (Vo/Io) Efficiency at 230VAC (%) Typ. Capacitive Load (µF) Max. LDE03-20B03W 2.3W 3.3V/700mA 66 6000 LDE03-20B05W 5V/600mA 74 6000 LDE03-20B09W 9V/330mA 75 1500 12V/250mA 77 1500 15V/200mA 77 1000 Certification LDE03-20B12W 3W LDE03-20B15W UL/CE/CB LDE03-20B24W 3.3W LDE05-20B03W LDE05-20B05W 24V/125mA 78 330 3.3V/1000mA 68 5000 5V/1000mA 75 5000 9V/560mA 77 1200 12V/420mA 79 1200 LDE05-20B15W 15V/330mA 79 1000 LDE05-20B24W 24V/210mA 81 330 LDE05-20B09W 5W LDE05-20B12W Input Specifications Item Operating Conditions Input Voltage Range Min. Typ. Max. Unit AC input 85 -- 264 VAC DC input 100 -- 370 VDC 47 -- 63 Hz 115VAC -- -- 80 230VAC -- -- 45 115VAC -- -- 130 230VAC Input frequency LDE03 Input current LDE05 Inrush current -- -- 70 115VAC -- 10 -- 230VAC -- 20 -- mA A Leakage current 0.1mA RMS typ. 230VAC/50Hz Recommended External Input Fuse 1A/250V, slow-blow, required Hot Plug Unavailable Output Specifications Item Output Voltage Accuracy Operating Conditions Min. Typ. Max. 3.3V output -- ±3 -- Others -- ±2 -- Line Regulation Full load -- ±0.5 -- Load Regulation 0%-100% load -- ±1 -- 2018.11. 28-A/2 Unit % Page 1 of 5 MORNSUN Guangzhou Science & Technology Co., Ltd. reserves the copyright and right of final interpretation PDF
Документация на серию LDE03-20B_W
3W/5W, AC-DC converter Keywords: