SUS01N-15
DC/DC преобразователи на печатную плату
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Серия
Монтаж
Выходная мощность
Количество каналов
Входное напряжение
Параметры выходов
Возможности
Комплекс защит
Номинальное входное напряжение
Напряжение 1 выхода
Ток 1 выхода
Уровень пульсаций
КПД
Напряжение изоляции вход-выход
Размер 22.6×9.9×8.4 мм
Рабочая температура
Нашли ошибку? Выделите её курсором и нажмите CTRL + ENTER
Аналоги 19
показать свернуть
товара
A- MDS01N-15N (MW)
SIP7 24 шт
A- SFTN01N-15N (MW)
A- B2415S-1WR3 (MORNSUN)
в линейках 43 шт
A- E2415S-1WR3 (MORNSUN)
в линейках 25 шт
A- F2415S-1WR3 (MORNSUN)
в линейках 25 шт
A- F2415XT-1WR3 (MORNSUN)
в ленте 500 шт
A- MDD01N-15N (MW)
SIP7 24 шт
A- SFTN01N-15 (MW)
A- SPA01B-15 (MW)
SIP65 в линейках 25 шт
A- SMA01N-15 (MW)
DIP-8
A- B2415LS-1WR3 (MORNSUN)
A- DETN01N-15 (MW)
A- DETN01N-15N (MW)
A- SPR01N-15 (MW)
SIP7 в линейках 25 шт DC-DC модульный преобразователь - Монтаж: на плату, SIP7; P вых: 1 Вт; #: 1; U вх: 21.6...
A- SBTN01N-15 (MW)
SMD8 в линейках 38 шт
A- SPRN01N-15 (MW)
SIP7 11 шт
A- SBTN01N-15N (MW)
SMD8 1 шт
A- SPU01N-15 (MW)
A- DPRN01N-15 (MW)
Файлы 2
SUS01 1W DC-DC Unregulated Single Output Converter series ■ Features : 1000VDC I/O isolation Internal SMD technology Built-in EMI filter Cooling by free air convection Non-conductive plastic case Dual in line package 100% burn-in test Low cost / High reliability Approvals: FCC / EAC / CE / UKCA 2 years warranty SELECTION GUIDE ORDER NO. SUS01L-05 SUS01M-05 SUS01N-05 SUS01O-05 DC OUTPUT VOLTAGE 5V OUTPUT CURRENT RANGE 0 ~ 200mA EFFICIENCY 73% 74% 72% 74% SUS01L-12 SUS01M-12 SUS01N-12 SUS01O-12 ORDER NO. DC OUTPUT VOLTAGE 12V OUTPUT CURRENT RANGE 0 ~ 84mA EFFICIENCY 78% SUS01L-09 SUS01M-09 SUS01N-09 SUS01O-09 75% 79% 80% 77% SUS01L-15 SUS01M-15 SUS01N-15 SUS01O-15 9V 0 ~ 111mA 15V 0 ~ 67mA 83% 83% 79% 82% 83% 83% 10.8 ~ 13.2V 12V 21.6 ~ 26.4V 24V 43.2 ~ 52.8V 48V 4.5 ~ 5.5V 5V 10.8 ~ 13.2V 12V 21.6 ~ 26.4V 24V 43.2 ~ 52.8V 48V 112mA 55mA 28mA 280mA 112mA 55mA 28mA 11mA 10mA 3mA 21mA 11mA 10mA 3mA 82% SPECIFICATION RATED POWER 1W RIPPLE & NOISE (max.) Note.2 100mVp-p LINE REGULATION Note.3 ±1.2% for 1% input variation LOAD REGULATION Note.4 ±8.0% VOLTAGE ACCURACY ±2.0% SWITCHING FREQUENCY 50KHz min. VOLTAGE RANGE NORMAL VOLTAGE 4.5 ~ 5.5V 5V INPUT CURRENT INPUT Full load 280mA No load 21mA FILTER Capacitor type Fuse recommended PROTECTION Momentary OVERLOAD Protection type : Broken Momentary PROTECTION SHORT CIRCUIT Protection type : Broken WORKING TEMP. -25 ~ +71℃ (Refer to "Derating Curve") WORKING HUMIDITY 20% ~ 90% RH non-condensing ENVIRONMENT STORAGE TEMP., HUMIDITY TEMP. COEFFICIENT VIBRATION SAFETY STANDARDS WITHSTAND VOLTAGE SAFETY & ISOLATION RESISTANCE ISOLATION CAPACITANCE EMC OTHERS -25 ~ +105℃, 10 ~ 95% RH ±0.03% / ℃ (0 ~ 50℃) 10 ~ 500Hz, 2G 10min./1 cycle, period for 60min. each along X, Y, Z axes EAC TP TC 020/2011 approved I/P-O/P:1KVDC I/P-O/P: 100M Ohms / 500VDC / 25℃/ 70% RH 80pF max. EMC EMISSION EMC IMMUNITY Compliance to BS EN/EN55032 Class B, FCC part 15 Class B, EAC TP TC 020 Compliance to BS EN/EN61000-4-2,3,4,5,6,8, light industry level, criteria A, EAC TP TC 020 MTBF DIMENSION 700khrs min. MIL-HDBK-217F(25℃) 22.6*9.9*8.9mm or 0.89"*0.39"*0.35" inch (L*W*H) WEIGHT 3.1g Mechanical Specification Unit: mm (inch) 3.81 (0.15) 9.9 (0.39) 0.5 (0.02) 1 BOTTOM VIEW 11 10 9 22.6 (0.89) 12.7 (0.50) 16 Derating Curve Pin Configuration 6 7 8 Pin No. Output 1 & 16 +Vin 6 & 11 7 & 10 -Vout +Vout 8 & 9 -Vin 100 LOAD (%) OUTPUT 80 2.54 (0.10) 7.62 (0.30) NOTE 8.9 (0.35) -25 0 25 1.All parameters are specified at normal input, rated load, 25℃ 70% RH ambient. 2.Ripple & noise are measured at 20MHz by using a 12" twisted pair terminated with a 0.1uf & 47uf capacitor. 3.Line regulation is measured from low line to high line at rated load. 4.Load regulation is measured from 20% to 100% rated load. ※ Product Liability Disclaimer:For detailed information, please refer to https://www.meanwell.com/serviceDisclaimer.aspx 50 60 71 100 Ta (℃) File Name: SUS01-SPEC 2021-12-01 PDF