SMCJ150A
Taiwan Semiconductor
SMCJ5.0(A) – SMCJ170(A)
Taiwan Semiconductor
1500W, 5V - 170V Surface Mount Transient Voltage Suppressor
FEATURES
●
●
KEY PARAMETERS
Ideal for automated placement
Glass passivated chip junction
Excellent clamping capability
Meets ISO 7637-2 (Pulse 1/2a/2b/3a/3b)
Fast response time: Typically less than
1.0ps from 0 V to BV min
Typical IR less than 1μA above 10V
Moisture sensitiv...
развернуть ▼ свернуть ▲ Технические характеристики
показать свернуть| Корпус | DO214AB | |
|---|---|---|
| Рассеиваемая мощность | ||
| Тип супрессора по свойствам | ||
| Количество линий ограничения | ||
| Примечание: Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 150V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB | ||