SMCJ60CA
Taiwan Semiconductor
Taiwan Semiconductor
1500W Transient Voltage Suppressor
FEATURES
● Glass passivated junction
● 1500W peak pulse power capability
on 10/1000µs waveform
● Excellent clamping capability
● Low-Incremental surge resistance
● Fast response time: Typically less than 1.0ps from 0V
to BV minimum for unidirectional and 5.0ns for bidirectional
● Typical IR less than 1μA above 10...
развернуть ▼ свернуть ▲ - Группа: Защитные диоды
- Серия: SMCJ60
- Альт. имя: SMCJ60CA/TR7 (YAG)
- Корпус: DO214AB
- Норма упаковки: 3000 шт.
Технические характеристики
|---|---|---|
| Рассеиваемая мощность | ||
| Тип супрессора по свойствам | ||
| Количество линий ограничения | ||
| Примечание: Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 60V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB | ||
Нашли ошибку? Выделите её курсором и нажмите CTRL + ENTER
Аналоги 16
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| P= | SMCJ60CA (YJ) SMCJ60CA/TR7 (YAG) | DO214AB | 3000 шт | — | Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 60V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB | ||||||||||||