ESD15VP6A
RoHS
ESD7V0P6A THRU ESD15VP6A
COMPLIANT
1-Line , Uni-directional , Transient Voltage Suppressor
Features
● Ultra small package
● Stand-off voltage: 7V ~15V
● Transient protection for each line according to
IEC61000-4-2(ESD): ±30kV (contact)
IEC61000-4-4 (EFT): 80A (5/50ns)