ESD24VD5
RoHS
ESD24VD5
COMPLIANT
1- Line, Uni-directional, Transient Voltage Suppressor
Features
● Stand-off voltage: 24V Max
● Transient protection for each line according to
IEC61000-4-2(ESD): ±30kV (contact)
IEC61000-4-5(surge): 7A (8/20μs)