BZX84C2V7
BZX84C2V0-BZX84C75
ZENER DIODE
FEATURES
Planar Die Construction
300mW Power Dissipation
Surface Mount device
SOT-23
MECHANICAL DATA
Case: SOT-23
Case Material: Molded Plastic. UL flammability
Classification Rating: 94V-0
Weight: 0.008 grams (approximate)
MAXIMUM RATINGS (TA = 25°C unless otherwise noted)
Parameter
Symbol
Value
Unit
Maximum Forward Voltage @ IF =10mA
VF
0...
развернуть ▼ свернуть ▲ Технические характеристики
показать свернуть| Корпус | SOT-23-3 |
|---|
Нашли ошибку? Выделите её курсором и нажмите CTRL + ENTER
Аналоги 2
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| P= | BZX84C2V7 (YJ) BZX84C2V7 (DIODES) | SOT-23-3 | в ленте 3000 шт | Zener Diode, 2.7V V(Z), 7.41%, 0.35W, Silicon, Unidirectional | ||||||