BZX84C4V7
BZX84C2V0-BZX84C75 ZENER DIODE FEATURES  Planar Die Construction  300mW Power Dissipation  Surface Mount device SOT-23 MECHANICAL DATA     Case: SOT-23 Case Material: Molded Plastic. UL flammability Classification Rating: 94V-0 Weight: 0.008 grams (approximate) MAXIMUM RATINGS (TA = 25°C unless otherwise noted) Parameter Symbol Value Unit Maximum Forward Voltage @ IF =10mA VF 0...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Корпус SOT-23-3
Нашли ошибку? Выделите её курсором и нажмите CTRL + ENTER
Аналоги 7
показать свернуть
Тип Наименование Корпус Упаковка i U стаб I стаб Z T раб Примечания Карточка
товара
P= BZX84C4V7 (JSCJ)
BZX84C4V7 (ONS-FAIR)
SOT-23-3 в ленте 3000 шт
Zener Diode, 4.7V V(Z), 6.3%, 0.35W