BZT52C22
JIANGSU CHANGJING ELECTRONICS TECHNOLOGY CO., LTD
SOD-123 Plastic-Encapsulate Diodes
BZT52C2V4-BZT52C43 ZENER DIODE
SOD-123
FEATURES:
z
Planar Die Construction
z
500mW Power Dissipation on Ceramic PCB
General Purpose, Medium Current
Ideally Suited for Automated Assembly Processes
Available in Lead Free Version
Maximum Ratings(Ta=25℃ unless otherwise specified)
Characteristic
развернуть ▼ свернуть ▲ Технические характеристики
|---|---|---|
| Напряжение стабилизации | ||
| Ток стабилизации (макс) | ||
| Импеданс (макс) | ||
| Рабочая температура | ||
| Примечания | Zener Diode, 22V V(Z), 5%, 0.5W |
Нашли ошибку? Выделите её курсором и нажмите CTRL + ENTER
Аналоги 3
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| P= | LBZT52C22T1G (LRC) | SOD123 | — | — | — | |||||
| P= | BZT52C22 (YJ) | SOD123 | 3000 шт | Zener Diode, 22V V(Z), 5.67%, 0.5W, Silicon, Unidirectional | ||||||