BZT52C7V5
JIANGSU CHANGJING ELECTRONICS TECHNOLOGY CO., LTD
SOD-123 Plastic-Encapsulate Diodes
BZT52C2V4-BZT52C43 ZENER DIODE
SOD-123
FEATURES:
z
Planar Die Construction
z
500mW Power Dissipation on Ceramic PCB
General Purpose, Medium Current
Ideally Suited for Automated Assembly Processes
Available in Lead Free Version
Maximum Ratings(Ta=25℃ unless otherwise specified)
Characteristic
| Рабочая температура | ||
| Примечания | Zener Diode, 7.5V V(Z), 7%, 0.5W |
| P= | BZT52B7V5 (YJ) | SOD123 | в ленте 3000 шт | — | Zener Diode, 7.5V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional | |||||
| P= | LBZT52C7V5T1G (LRC) | SOD123 | — | — | — | |||||
| P= | BZT52C7V5 (YJ) | SOD123 | в ленте 3000 шт | Zener Diode, 7.5V V(Z), 6.04%, 0.5W, Silicon, Unidirectional |