BZX84C9V1
RoHS BZX84C2V4 THRU BZX84C47 COMPLIANT Zener Diodes Features ● High reliability ● Very sharp reverse characteristic ● Low reverse current level ● Zener Voltage 2.4V~47V Mechanical Data ● Package: SOT-23 Molding compound meets UL 94 V-0 flammability rating, RoHS-compliant, halogen-free ● Terminals: Tin plated leads, solderable per J-STD-002 and JESD22-B102 ■Limiting Values (Absolute Maxim...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Корпус SOT-23-3
Напряжение стабилизации
Ток стабилизации (макс)
Импеданс (макс)
Рабочая температура
Примечания Zener Diode, 9.1V V(Z), 6.08%, 0.35W, Silicon, Unidirectional
Нашли ошибку? Выделите её курсором и нажмите CTRL + ENTER
Аналоги 6
показать свернуть
Тип Наименование Корпус Упаковка i U стаб I стаб Z T раб Примечания Карточка
товара
P= BZX84-C9V1 (KEENSIDE)
P= BZX84C9V1 (JSCJ)
BZX84C9V1 (ONS-FAIR)
SOT-23-3 3000 шт
Zener Diode, 9.1V V(Z), 6.5%, 0.35W, Silicon, Unidirectional
P= LBZX84C9V1LT1G (LRC)
SOT-23-3
P= BZX84C9V1 (SHIKUES)
BZX84C9V1 (ONS-FAIR)
P= BZX84C9V1 (HOTTECH)
BZX84C9V1 (ONS-FAIR)
SOT-23-3 в ленте 3000 шт
P= BZX84C9V1 (DC)
BZX84C9V1 (ONS-FAIR)
TO236 в ленте 3000 шт
Zener Diode, 9.1V V(Z), 5%, 0.35W, Silicon, Unidirectional