DGP10N65CTL
DGP10N65CTL RoHS COMPLIANT IGBT Descrete VCE 650 V IC 10 A VCE(SAT) IC=10A 1.65 V Applications  Circuit   Soft switchingapplications Airconditioning Motor driveinverter Features      High speed smooth switching device for hard & soft switching Maximum junction temperature 175℃ Positive temperature coefficient High ruggedness, temperature stable Pb-free lead plating;...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Корпус TO-220-3
Напряжение К-Э максимальное
Ток коллектора максимальный при 25°C