DGP15N60CTL
DGP15N60CTL RoHS COMPLIANT IGBT Discrete VCE 600 V IC 15 A VCE(SAT) IC=15A 1.65 V Applications Circuit    Soft switchingapplications Airconditioning Motor driveinverter Features      High speed smooth switching device for hard & soft switching Maximum junction temperature 175℃ Positive temperature coefficient High ruggedness, temperature stable Pb-free lead plating; ...
Напряжение К-Э максимальное
Ток коллектора максимальный при 25°C