DGP15N65CTL
DGP15N65CTL RoHS COMPLIANT IGBT Descrete VCE 650 V IC 15 A VCE(SAT) IC=15A 1.65 V Applications Circuit    Soft switchingapplications Airconditioning Motor driveinverter Features      Maximum Ratings Parametr Collector-Emitter Breakdown Voltage DC Collector Current, limited by Tjmax TC= 25°C value limited by bondwire TC= 100°C Diode Forward Current, limited by Tjmax TC= 2...
Напряжение К-Э максимальное
Ток коллектора максимальный при 25°C