YJB180G10B
RoHS YJB180G10B COMPLIANT N-Channel Enhancement Mode Field Effect Transistor Product Summary ● VDS ● ID ● RDS(ON)( at VGS=10V) ● 100% UIS Tested ● 100% ▽VDS Tested 100V 180A <3.3 mohm General Description ● Low RDS(on) & FOM ● Extremely low switching loss ● Excellent stability and uniformity ● Fast switching and soft recovery Applications ● Power switching application ● Hard switched ...
развернуть ▼ свернуть ▲
  • Группа: FET транзисторы
  • Корпус: TO263
  • Норма упаковки: 800  шт. (в ленте)
  • снято с производства
Технические характеристики
показать свернуть
Корпус TO263
Конфигурация и полярность
Максимальное напряжение сток-исток
Ток стока номинальный при 25°C