NCEP11N10AK
NCEP11N10AK http://www.ncepower.com NCE N-Channel Super Trench II Power MOSFET Description General Features The NCEP11N10AK uses Super Trench II technology that is ● VDS =100V,ID =55A uniquely optimized to provide the most efficient high frequency RDS(ON)=11.5mΩ (typical) @ VGS=10V switching performance. Both conduction and switching power RDS(ON)=14.5mΩ (typical) @ VGS=4.5V losses ar...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Корпус TO252
Конфигурация и полярность
Максимальное напряжение сток-исток
Ток стока номинальный при 25°C