WMJ40N50D1
WMJ40N50D1 WMPN40N50D1 500V 40A 0.1Ω N-ch Power MOSFET Description TO-247 WMOS D1 is Wayon’s 1 generation VDMOS family that is dramatic reduction in on-resistance and ultra-low gate charge for applications requiring high power density and high efficiency. And it is very robust and RoHS compliant. TM st TAB G D Features  Typ.RDS(on)=0.1Ω@VGS=10V  100% avalanche tested  Pb-free,Ha...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Конфигурация и полярность
Максимальное напряжение сток-исток
Ток стока номинальный при 25°C