CJAC150N03A
JIANGSU CHANGJING ELECTRONICS TECHNOLOGY CO., LTD PDFN:%5×6-8L Plastic-Encapsulate MOSFETS CJAC150N03A N-Channel Power MOSFET RDS(onTYP V(BR)DSS 1.4mΩ@10V 30V 2.0mΩ@4.5V ID PDFN:%5×6-8L 150A DESCRIPTION The CJAC150N03A uses trench technology and design to provide excellent RDS(ON) with low gate charge. It can be used in a wide variety of applications FEATURES  High Power and current...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Конфигурация и полярность
Максимальное напряжение сток-исток
Ток стока номинальный при 25°C