JMTK4004A
JMTK4004A Description JMT N-channel Enhancement Mode Power MOSFET Features Application  40V,120A RDS(ON)<4.3mΩ @ VGS = 10V RDS(ON)<7.5mΩ @ VGS = 4.5V  Load Switch  PWM Application  Power management  Lead free and Green Device Available  Excellent RDS(ON) and Low Gate Charge  Lead free product is acquired TO-252(DPAK) top view 100% UIS TESTED! 100% ΔVds TESTED! Marking and p...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Корпус TO252
Конфигурация и полярность
Максимальное напряжение сток-исток
Ток стока номинальный при 25°C