NCE30H11BG
NCE30H11BG http://www.ncepower.com NCE N-Channel Enhancement Mode Power MOSFET Description The NCE30H11BG uses advanced trench technology and design to provide excellent RDS(ON) with low gate charge. It can be used in a wide variety of applications. General Features ● VDS =30V,ID =110A RDS(ON)=2.3mΩ (typical) @ VGS=10V RDS(ON)=3.8mΩ (typical) @ VGS=4.5V Schematic Diagram ● Excellent gate ch...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Конфигурация и полярность
Максимальное напряжение сток-исток
Ток стока номинальный при 25°C