NCE30H15K
NCE30H15K http://www.ncepower.com NCE N-Channel Enhancement Mode Power MOSFET Description The NCE30H15K uses advanced trench technology and design to provide excellent RDS(ON) with low gate charge. It can be used in a wide variety of applications. General Features ● VDS =30V,ID =150A Schematic diagram RDS(ON) <4.0 mΩ @ VGS=10V RDS(ON) <5.0mΩ @ VGS=4.5V ● High density cell design for u...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Корпус TO252
Конфигурация и полярность
Максимальное напряжение сток-исток
Ток стока номинальный при 25°C