CJAC100SN08U
JIANGSU CHANGJING ELECTRONICS TECHNOLOGY CO., LTD PDFN:%5×6-8L-B Plastic-Encapsulate MOSFETS CJAC100SN08U N-Channel Power MOSFET V(BR)DSS RDS(on)TYP ID 80 V 3.0mΩ@10V 100A PDFN:%5×6-8L-B DESCRIPTION These N-Channel enhancement mode power field effect transistors are using SGT technology.This advanced technology has been especially tailored to minimize on-state resistance, provide supe...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Конфигурация и полярность
Максимальное напряжение сток-исток
Ток стока номинальный при 25°C