WMO60N04T1
WMO60N04T1 40V N-Channel Enhancement Mode Power MOSFET Description WMO60N04T1 uses advanced power trench technology that has been especially tailored to minimize the on-state resistance and D yet maintain superior switching performance. Features  S G TO-252 VDS= 40V, ID = 60A RDS(on) < 7mΩ @ VGS = 10V RDS(on) < 12mΩ @ VGS = 4.5V  High Density Cell Design  Fully Characterized ...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Корпус TO252
Конфигурация и полярность
Максимальное напряжение сток-исток
Ток стока номинальный при 25°C