WMQ50N04T1
WMQ50N04T1 40V N-Channel Enhancement Mode Power MOSFET Description WMQ50N04T1 uses advanced power trench technology that has been especially tailored to minimize the on-state resistance and D D D D D D D D yet maintain superior switching performance. S S G Features S  VDS= 40V, ID = 50A PDFN3030-8L  RDS(on) < 7.5mΩ @ VGS = 10 V G S RDS(on) < 14mΩ @ VGS = 4.5V  Gree...