JMTL3N10A
JMTL3N10A Description JMT N-channel Enhancement Mode Power MOSFET Features Application  100V, 2.2A RDS(ON)< 286mΩ @ VGS =10V RDS(ON)< 312mΩ @ VGS =4.5V  Load Switch  PWM Application  Power management  Advanced Trench Technology  Excellent RDS(ON) and Low Gate Charge  Lead free product is acquired SOT-23 top view Marking and pin Assignment Schematic Diagram Package Marking a...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Корпус SOT-23-3
Конфигурация и полярность
Максимальное напряжение сток-исток
Ток стока номинальный при 25°C