JMTQ3006B
JMTQ3006B Description JMT N-channel Enhancement Mode Power MOSFET Applications Features     30V, 40A RDS(ON) < 6.1mΩ @ VGS = 10V  Load Switch PWM Application  Power Management  RDS(ON) < 9.6mΩ @ VGS = 4.5V Advanced Trench Technology 100% UIS TESTED! 100% ΔVds TESTED! Excellent RDS(ON) and Low Gate Charge Lead Free D G S Marking and Pin Assignment PDFN3x3-8L Schemati...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Корпус PDFN8L3X3
Конфигурация и полярность
Максимальное напряжение сток-исток
Ток стока номинальный при 25°C