WMK90N08TS
WMK90N08TS 80V N-Channel Enhancement Mode Power MOSFET Description WMK90N08TS uses advanced power trench technology that has been especially tailored to minimize the on-state resistance and yet maintain superior switching performance. Features GD  VDS = 80V, ID = 90A  RDS(on) < 8.5mΩ @ VGS = 10V  Green Device Available  100% EAS Guaranteed  S TO-220 RoHS D compliant Opt...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Корпус TO-220-3
Конфигурация и полярность
Максимальное напряжение сток-исток
Ток стока номинальный при 25°C