CS120N06C8
Silicon N-Channel Power MOSFET R ○ CS120N06 C8 General Description: VDSS 60 V ID ( Silicon limited current) 120 A VDMOSFETs, is obtained by advanced Trench Technology ID ( Package limited current) 80 A which reduce the conduction loss, improve switching PD(TC=25℃) 156 W performance and enhance the avalanche energy. The transistor RDS(ON)Typ 5.4 mΩ CS120N06 C8, the ...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Корпус TO220AB
Конфигурация и полярность
Максимальное напряжение сток-исток
Ток стока номинальный при 25°C