YJB150G06AK
RoHS YJB150G06AK COMPLIANT N-Channel Enhancement Mode Field Effect Transistor Product Summary ● VDS 60V ● ID (Silicon limited) 150A ● RDS(ON)( at VGS=10V) <3.5 mohm ● RDS(ON)( at VGS=4.5V) <5.0 mohm ● 100% UIS Tested ● 100% ▽VDS Tested ● ESD Protected up to 2.0KV(HBM) General Description ● Split Gate Trench MOSFET technology ● Excellent package for heat dissipation ● High density cell des...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Корпус TO263
Конфигурация и полярность
Максимальное напряжение сток-исток
Ток стока номинальный при 25°C