NCE6005AR
NCE6005AR http://www.ncepower.com NCE N-Channel Enhancement Mode Power MOSFET Description The NCE6005AR uses advanced trench technology and design to provide excellent RDS(ON) with low gate charge. It can be used in a wide variety of applications. General Features ● VDS=60V,ID=5A RDS(ON) <30mΩ @ VGS=10V (Typ.26mΩ) Schematic diagram RDS(ON) <38mΩ @ VGS=4.5V (Typ.32mΩ) ● High density c...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Корпус SOT-223
Конфигурация и полярность
Максимальное напряжение сток-исток
Ток стока номинальный при 25°C