NCE60ND03S
NCE60ND03S http://www.ncepower.com NCE N-Channel Enhancement Mode Power MOSFET Description The NCE60ND03S uses advanced trench technology to provide excellent RDS(ON), low gate charge and operation with gate voltages as low as 2.5V. This device is suitable for use as Schematic diagram a Battery protection or in other switching application. General Features ● VDS =60V,ID =3A RDS(ON) <78m...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Корпус DFN-8
Конфигурация и полярность
Максимальное напряжение сток-исток
Ток стока номинальный при 25°C