CJQ10SN15S
JIANGSU CHANGJING ELECTRONICS TECHNOLOGY CO., LTD
SOP8 Plastic-Encapsulate MOSFETS
CJQ10SN15S
N-Channel Power MOSFET
V(BR)DSS
RDS(on)TYP
ID
150 V
40mΩ@10V
10A
SOP8
DESCRIPTION
The CJQ10SN15S uses shielded gate trench technology with a
low resistance package to provide extremely low RDS(ON). This
device is ideal for load switch and battery protection applications
APPLICATIONS
z
Batter...
развернуть ▼ свернуть ▲ Технические характеристики
|---|---|---|
| Конфигурация и полярность | ||
| Максимальное напряжение сток-исток | ||
| Ток стока номинальный при 25°C | ||