WMO25N06TS
WMO25N06TS 60V N-Channel Enhancement Mode Power MOSFET Description WMO25N06TS uses advanced power trench technology that has been especially tailored to minimize the on-state resistance and yet maintain D superior switching performance. S G TO-252 Features ⚫ VDS = 60V, ID = 25A ⚫ RDS(on) < 32mΩ @ VGS = 10V RDS(on) < 40mΩ @ VGS = 4.5V ⚫ Green Device Available ⚫ 100% EAS Guarante...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Корпус TO252
Конфигурация и полярность
Максимальное напряжение сток-исток
Ток стока номинальный при 25°C