CJPF130SN10
JIANGSU CHANGJING ELECTRONICS TECHNOLOGY CO., LTD TO-220F Plastic-Encapsulate MOSFETS CJPF130SN10 N-Channel Power MOSFET V(BR)DSS RDS(on)TYP ID 100V 5.0mΩ@10V 130A TO-220F DESCRIPTION The CJPF130SN10 uses shielded gate trench technology and design to provide excellent RDS(ON) with low gate charge. It can be used in a wide variety of applications FEATURES   1. GATE 2. DRAIN 3. SOUR...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Корпус TO220F
Конфигурация и полярность
Максимальное напряжение сток-исток
Ток стока номинальный при 25°C