WM02N50M
WM02N50M
N-Channel Enhancement MOSFET
Features
Way-on Small Signal MOSFETs
VDS= 20V, ID = 5A
RDS(on) <24mΩ @ VGS = 4.5V
RDS(on) <35mΩ @ VGS = 2.5V
Trench LV MOSFET Technology
Mechanical Characteristics
SOT-23 Package
Marking : Making Code
RoHS Compliant
Schematic & PIN Configuration
Absolute Maximum Rating (TJ=25°C unless otherwise noted)
Parameter
Symbol
Val...
развернуть ▼ свернуть ▲ Технические характеристики
показать свернуть| Корпус | SOT-23-3 | |
|---|---|---|
| Конфигурация и полярность | ||
| Максимальное напряжение сток-исток | ||
| Ток стока номинальный при 25°C | ||