WMK80N06T1
WMK80N06T1 60V N-Channel Enhancement Mode Power MOSFET Description WMK80N06T1 uses advanced power trench technology that has been especially tailored to minimize the on-state resistance and yet maintain superior switching performance. Features  GD VDS =60V, ID = 80A TO-220 RDS(on) < 7.2mΩ @ VGS = 10V  Green Device Available  Low RDS(ON)  Low Gate Charge  100% EAS Guaranteed ...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Корпус TO-220-3
Конфигурация и полярность
Максимальное напряжение сток-исток
Ток стока номинальный при 25°C