WMO55N03T1
WMO55N03T1 30V N-Channel Enhancement Mode Power MOSFET D Description WMO55N03T1 uses advanced power trench technology that has been especially tailored to minimize the on-state resistance and yet D maintain superior switching performance. G TO-252 Features ⚫ S VDS= 30V, ID=55A RDS(on) < 8.5mΩ @ VGS = 10V RDS(on) < 12.5mΩ @ VGS = 4.5V ⚫ Green Device Available ⚫ Low Gate Charge ...
развернуть ▼ свернуть ▲
Технические характеристики
показать свернуть
Корпус TO252
Конфигурация и полярность
Максимальное напряжение сток-исток
Ток стока номинальный при 25°C